Innowacje programowe

Szkoła > Oferta szkoły

Innowacja z języka polskiego w klasie 3a gimnazjum

"Nie taki język straszny"

Innowacja rozwija umiejętności kluczowe niezbędne do podjęcia nauki na kolejnym etapie kształcenia i funkcjonowania w życiu społecznym.
Współczesna młodzież coraz gorzej radzi sobie z komunikacją werbalną. Niewątpliwie ich język ubożeje. Dlatego też zadaniem nauczycieli polonistów jest zapobieganie tym niekorzystnym procesom. Innowacja z języka polskiego został stworzona po to, by zachęcić uczniów do pracy nad ich komunikacją, wzbogacić słownictwo, a przede wszystkim pokazać, że kultura języka powinna być obecna również w popularnych komunikatorach społecznościowych, Internecie czy mediach. Dzięki połączeniu współczesnych nośników informacji z nauką zajęcia staną się atrakcyjniejsze, a młodzież uświadomi sobie celowość stosowania normy językowej w każdej sytuacji.
Tytuł innowacji nawiązuje nie tylko do polskiego przysłowia, ale jest jednocześnie odwołaniem do książki profesora Jana Miodka, która moim zdaniem, dla młodych osób rozpoczynających przygodę z językiem i jego problemami, powinna stać się najważniejszą publikacją.

Nauczyciel prowadzący zajęcia - Ewelina Szczepanik.