Fot. PAP/Jacek Turczyk

Jan Paweł II w Szkole Podstawowej nr 7 w Łowiczu
w dniu 14.06 1999 r.

ROK 1999
Rada Miejska w Łowiczu na wniosek społeczności szkolnej nadaje Szkole Podstawowej nr 7 imię Jana Pawła II.

ROK 1999
30 września z udziałem ministra Edukacji Narodowej Mirosława Handke, biskupa Alojzego Orszulika, Kuratora Oświaty, władz miasta i powiatu odbyło się uroczyste otwarcie Izby Patrona, którą stanowiła była zakrystia Jana Pawła II.

Rok 2000
Za salą gimnastyczną szkoły, w miejscu gdzie stał ołtarz papieski, odsłonięty i poświęcony zostaje przez naszego ordynariusza Alojzego Orszulika głaz, upamiętniający pobyt Ojca Świętego.

ROK 2003
Imię Jana Pawła II otrzymuje Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Gimnazjum nr 4 w Łowiczu.

ROK 2010
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w hołdzie patronowi szkoły za pobyt papieża Polaka Jana Pawla II w szkole.