Uczniowie > Uczniowie z pasją

Centrum Wolontariatu
www.wolontariat.org.pl

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu „Nadzieja”
www.nadzieja-lowicz.pl

Opiekun: Dorota Szalewicz

ZADANIA KOŁA WOLONTARIATU NA ROK SZKOLNY 2016/2017

1. Pomoc uczniom w nauce, m.in. nauka czytania w klasach III, IV, V, VI SP i I Gim.
2. Pomoc Miejskiemu Schronisku w Łowiczu - zakup żywności, naczyń; zbiórka żywności w markecie Kaufland
3. Współpraca z Samorządem Uczniowskim przy organizacji imprez szkolnych.
4. Udział w akcji: "Szlachetna Paczka".

12.12.2014

Szlachetna paczka

05.12.2014

Po raz drugi członkowie Klubu Wolontariat uczestniczyli w zbiórce karmy dla zwierząt z Miejskiego Schroniska, która odbyła się w markecie KAUFLAND. Zebrali ok. 120 kg. Następnie przewieźli ją - 5 grudnia - do schroniska i przekazali pracownikom. Obdarowanych zostało ok. 50 zwierzaków. I tym razem mogliśmy liczyć na pomoc rodziców, którzy zaoferowali pomoc w przewiezieniu karmy z marketu do szkoły - DZIĘKUJEMY!

13.12.2013 r.

Członkowie Klubu Wolontariatu odwiedzili łowickie schronisko dla psów i kotów. Tego dnia przekazali ok. 300 kg karmy. Było to wielkim zaskoczeniem dla pracowników schroniska ponieważ nie spodziewali się takiej ilości pokarmu. Po umieszczeniu karmy w magazynie, uczniowie mogli obejrzeć zwierzęta, które przebywają w naszym schronisku. Było to dla nich przeżycie, ponieważ zobaczyli w jakich warunkach żyją, ile ich jest. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szczeniaki - dlatego trudno było uczniom opuścić to miejsce. Pomoc w przewiezieniu żywności dla zwierząt zapewnił pan R. Krawczyk - właściciel busów. Członkowie KW już czekają z niecierpliwością na kolejną zbiórkę karmy i odwiedzenie schroniska.

16.11.2013 r.

Zbiórka karmy dla zwierząt

W markecie Kaufland członkowie Klubu Wolontariatu zbierali żywność dla zwierząt z łowickiego schroniska. Wielu ludzi wspomogło tą akcję i w czasie od 9.00 do 15.00 uzbierano ponad trzy wózki karmy dla psów i kotów. Uczniowie czynnie przygotowali się do tego wydarzenia - a była to pierwsza taka akcja poza murami naszej szkoły. Sami przygotowali ulotki, plakaty na wózki. Podzielili się dwugodzinnymi dyżurami. Jak sami zauważyli - uśmiechy na ich twarzach zachęcały osoby odwiedzające Kaufland do zapełniania koszy pokarmem dla zwierzaków. Tego dnia w akcji wzięli udział: Julia Woźnicka, Julia Kleczyńska, Klaudia Fortuniak, Klaudia Gać, Adrianna Guzek, Radosław Koza, Jakub Kubiak, Jan Dzik, Aleksandra Mądraczyk, Adrianna Pacler, Anna Szczęsna, Natalia Siekiera, Natalia Cichocka, Daria Markus, Sylwia Bogus, Paulina Stasiak i Sandra Mirowska. Opiekę pełniła pani Dorota Szalewicz. Zaangażowani zostali też i rodzice: państwo Szczęśni i państwo Markus, którzy pomogli w transporcie karmy.