ZSzOI Łowicz


Idź do treści

Menu główne:


Życie szkoły

Archiwum > 2013

28.06.2013 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

WsteczPlayDalej

27.06.2013 r.

Programy edukacyjne w szkole na Bratkowicach


W roku szkolnym 2012/2013 Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu brał udział w wielu ogólnopolskich programach edukacyjnych.
W związku z ogłoszeniem tegoż roku Rokiem Bezpiecznej Szkoły Zespół Szkół wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń i zdobyła tytuł Bezpiecznej Szkoły oraz członkostwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpiecznej Szkoły. W skład Komitetu Honorowego wchodzili m. in. Ewa Kopacz – Marszałek Sejmu RP, senatorowie i posłowie na Sejm RP, Jarosław Gowin – Minister Sprawiedliwości RP, Bogdan Zdrojewski – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz kuratorzy oświaty w tym m.in. Łódzki Kurator Oświaty – Jan Kamiński. Koordynatorami konkursu w szkole były panie: Anna Kaczyńska, Anna Paradowska i Marta Stefańska.
Braliśmy również udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki temu coraz więcej dzieci potrafi prawidłowo wezwać pomoc lub fachowo udzielić pierwszej pomocy w sytuacjach tego wymagających. Koordynatorem programu był Dariusz Gawroński.
Uczniowie szkoły podstawowej realizowali program „Bezpieczna droga” organizowany przez WORD w Skierniewicach. Celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród uczniów. Koordynatorem akcji w szkole był Dariusz Gawroński.
„Planeta bez Peta” to program aktywnej edukacji ekologicznej i selektywnej zbiórki odpadów, którego celem było wyrobienie pozytywnych nawyków w dziedzinie selektywnej zbiórki odpadów. Koordynatorami programu były panie Beata Kapusta, Agnieszka Mucha i Monika Radziszewska.
Nasza szkoła otrzymała również Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii „Wszystkie Kolory Świata” zorganizowanej przez UNICEF. Projekt był odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Czadzie. Koordynatorem kampanii była Agnieszka Mucha.
Uczniowie szkoły przyjęci zostali do drużyny „Szlachetnej Paczki”. Zaangażowanie ich w program to znak, że istnieje świat, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi, pomagają przyjaciołom w biedzie, nie boją się przekraczać siebie dla innych. Koordynatorem programu była Dorota Szalewicz.


26.06.2013 r.

Klasy drugie gimnazjum przeprowadziły w szkole "Dzień Zmian"; jest to impreza edukacyjna organizowaną przez UNICEF. Celem wydarzenia było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, a także zwiększanie świadomości uczniów na temat ich rówieśników z odległych krajów. Uczniowie zdecydowali się przybliżyć swoim koleżankom i kolegom kulturę INDII. Przygotowali plakaty na temat religii, kultury i zabytków tego kraju, zaprezentowali charakterystyczne stroje i potrawy. Wszyscy chętni zostali pomalowani hinduskimi bindi na czole... Czasami zwanymi "świętą kropką", a w tle przygrywała typowa hinduska muzyka.

WsteczPlayDalej

25.06.2013 r.

W klasie IIIa odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego "W KRAINIE ORTOGRAFII". Uczniowie wystawili dla rodziców przedstawienie na motywach baśni "KOPCIUSZEK" pt. "W ORTOGRAFOLANDII". Po spotkaniu w klasie rodzice zaprosili dzieci na imprezę integracyjną do gospodarstwa agroturystycznego "Stajnia u Kowala". Dzieci ciekawie i wesoło spędziły popołudnie. Bawiły się na placu zabaw, zwiedzały stajnię, karmiły i czyściły konie. Jeździły również na koniach, quadach, uczestniczyły w przejażdżce wozem traperskim po lesie. Impreza zakończyła się biesiadą przy ognisku. Następnego dnia uczniowie zaprezentowali przedstawienie swoim kolegom i koleżankom z klas młodszych.

WsteczPlayDalej

25.06.2013 r.

WARSZTATY SZTUKI LUDOWEJ

WsteczPlayDalej

25.06.2013 r.

Uczniowie klas IVa i IVb, którzy uczęszczają na koło historyczne prowadzone przez p. Agnieszkę Muchę, zaprezentowali niezwykłą lekcję historii. Był to ich autorski scenariusz zatytułowany: "W kręgu władców i królów Polski". W trakcje lekcji przybliżono widzom postaci pierwszych Piastów.

WsteczPlayDalej

25.06.2013 r.

Martyna Strugacz, uczennica klasy Ia gimnazjum zdobyła wyróżnienie w poplenerowym konkursie plastycznym "Osada Pałacowo Parkowa w Walewicach". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu.

WsteczPlayDalej

25.06.2013 r.

Tenis ziemny | III Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 4 w Łowiczu
Bawimy się w tenisa w szkole

Na kortach tenisowych przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu na osiedlu Bratkowice odbyły się III Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 4 w tenisie ziemnym. W trzecich mistrzostwach wystartowała rekordowa liczba 34 miłośników "białego sportu". Widok tylu dzieciaków z rakietami w ręku naprawdę robił wrażenie i była to ogromna promocja tej pięknej dyscypliny sportu. Oczywiście nie jest to gra na poziomie mistrzowskim, lecz bardziej zabawa w tenisa ziemnego, ale uczniowi potrafią odbić piłkę podstawowymi technikami i wiedzą jak się liczy punkty. W gimnazjum tenisiści walczyli systemem pucharowym "do dwóch przegranych", a każdy krótki mecz rozgrywany był do 3 wygranych gemów. W rywalizacji dziewcząt z gimnazjum zagrały tylko trzy tenisistki, a wśród nich najlepszą okazała się Dominika Antos (II b). W meczu o 3. miejsce Aleksandra Jaros (II a) pokonała Paulinę Stasiak (II a). Bardzo ciekawa i zacięta rywalizacja była wśród chłopców. W gronie gimnazjalistów, podobnie jak rok temu, gościnnie zagrał Jakub Dańczak (klasa 6 - mistrz SP 7) oraz Jan Markowski (SP Pijarska - 4 klasa). Po zaciętych meczach okazało się, że rewelacyjnie spisał się Jan Markowski. Podopieczny Stanisława Dańczaka w półfinale pokonał Jakuba Dańczaka, a w finale wygrał z Arturem Małkiem (II a). W meczu o 3. miejsce Dańczak pokonał Kacpra Owczarka (IIb).
Końcowa kolejność w Mistrzostwach Tenisa w Gimnazjum nr 4 - dziewczęta:
1. Dominika Antos, 2. Aleksandra Jaros, 3. Paulina Stasiak.
Końcowa kolejność w Mistrzostwach Tenisa w Gimnazjum nr 4 - chłopcy:
1. Jan Markowski, 2. Artur Małek, 3. Jakub Dańczak, 4. Kacper Owczarek, 5-6, Adrian Strugacz i Jakub Szram, 7-8. Mateusz Dobrzyński, Seweryn Słoma, 9-12. Wojciech Kłosiński, Mateusz Zabost i Hubert Mantey.
Bardzo ciekawa i emocjonująca była rywalizacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7. Ze względu na pogodę turniej musiał odbyć się w sali gimnastycznej. W rywalizacji dziewcząt z klas VI najlepsza okazała się Agata Kaczmarczyk (VIb), która w finale pokonała Aleksandrę Mądraczyk (VIa). W spotkaniu decydującym o 3. miejscu Natalia Cichocka (VIb) wygrała Natalią Napieraj (VIa).
Zacięta była rywalizacja wśród chłopców i dziewcząt z klas czwartych. Uczniowie ci biorą udział w zajęciach z tenisa ziemnego od września 2012 roku, ale już potrafią się bawić i zagrać na małe pola. W tej rywalizacji mini tenisa najlepszy okazał się Jan Rokicki (IVa), który w finale pokonał Aleksandrę Skórę. W spotkaniu decydującym o 3. pozycji bardzo dobrze poradziła sobie Aleksandra Kaczor (IVb), która pokonała Wiktorię Zwolińską (IVa).
Końcowa kolejność w Mistrzostwach Tenisa w Szkole Podstawowej nr 7 - dziewczęta klasy VI:
1. Agata Kaczmarczyk, 2. Aleksandra Mądraczyk, 3. Natalia Cichocka, 4. Natalia Napieraj, 5-6. Oliwia Grażka i Alicja Bielecka, 7-8. Dominika Panek i Patrycja Siejka.
Końcowa kolejność w Mistrzostwach Tenisa w Szkole Podstawowej nr 7 - chłopcy i dziewczęta z klas IV:
1. Jan Rokicki, 2. Aleksandra Skóra, 3. Aleksandra Kaczor, 4. Wiktoria Zwolińska, 5-6. Wiktoria Szymajda i Julia Zabost, 7-8. Damian Kosiorek i Kacper Sekuła, 9-12. Maciej Siejka, Kamil Walczak i Wiktoria Jagiełło.

WsteczPlayDalej

24.06.2013 r.

W naszej szkole realizowano program prozdrowotny "Żyj zdrowo". Uczniowie przygotowali zdrową żywność, m.in: sałatki, szaszłyki, kanapki, soki ze świeżych owoców. Po degustacji młodzież udała się na boisko szkolne, gdzie odbyły się różne konkurencje sportowe. Za program prozdrowotny odpowiedzialne były panie M. Radziszewska i D. Szalewicz.

WsteczPlayDalej

20.06.2013 r.


Wycieczka do Kazimierza Dolnego

WsteczPlayDalej

18-19.06.2013 r.


Odpoczynek w Koszelówce


Po ciężkim roku szkolnym klasa I gimnazjum wybrała się na zasłużony odpoczynek do Koszelówki. Uczniowie miło spędzali czas w tamtejszych lasach, uprawiali sporty, integrowali się. Mieli także okazję zwiedzić zoo w Płocku oraz podziwiać uroki elementów starego miasta.

WsteczPlayDalej

16.06.2013 r.

Sylwia Bogus, uczennica klasy IIa gimnazjum zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym "Tajemniczy ogród - makrofotografia". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 czerwca 2013 r. w Łodzi podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego.
Celem wydarzenia było poruszanie zagadnień dotyczących ekologii ośrodków miejskich oraz popularyzacja krajowego i międzynarodowego dorobku filmu przyrodniczego. Mottem XV edycji festiwalu jest hasło Pamiętajcie o ogrodach.
Organizatorami festiwalu byli: Wytwórnia Filmów Oświatowych, Łódzki Dom Kultury, Stowarzyszenie Film - Przyroda - Kultura, Stowarzyszenie Łódź Filmowa i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 im. Wł. Puchalskiego w Łodzi.
Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Dyrektor PISF - Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz, Zarząd Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Starosta Łowicki Krzysztof Figat. XV Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych jest współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.


WsteczPlayDalej

14.06.2013 r.

Finał akcji Bezpieczna Droga w Skierniewicach

W hali OSiR w Skierniewicach odbył się finał akcji „Bezpieczna droga”. Zorganizował go Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Skierniewicach. W finale wzięły udział kilkuosobowe reprezentacje szkół z powiatu skierniewickiego, rawskiego i łowickiego. Szkołę Podstawową nr 7 reprezentowały Monika Czajka (klasa 4b) i Wiktoria Zwolińska (kl. 4a).
Najpierw wszyscy uczestnicy finału pisali test teoretyczny z zakresu znajomości znaków drogowych i poruszania się po drogach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie rywalizowali w jeździe na rowerze.
Na koniec zawodów zwycięzcy i pozostali uczestnicy finału otrzymali nagrody. Główną nagrodę (rower) wygrał uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Ogłoszenia i komunikaty | Z życia szkoły | Galeria | Organizacja pracy szkoły | Szkoła | Biblioteka | Świetlica | Sport | Uczniowie | Kadra | Tytuły i certyfikaty | E-dziennik | Dokumenty | Ciekawe strony WWW | Wskazówki dla rodziców | Archiwum | Mapa witryny

Darmowy licznik odwiedzin

Powrót do treści | Wróć do menu głównego