ZSzOI Łowicz


Idź do treści

Menu główne:


Z życia szkoły

Archiwum > 2014

25.06.2014 r.

Turniej Piłki Nożnej Pamięci Patrona Szkoły


Na łowickim OSiR odbył się Turniej Piłki Nożnej Pamięci Patrona Szkoły Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II. Gimnazjaliści z Łowicza i Popowa wzięli udział w sportowych zmaganiach i w ten sposób oddali hołd wielkiemu Polakowi - św. Janowi Pawłowi II, który 15 lat temu - 14 czerwca 1999 r. - przybył z pielgrzymką do naszego miasta.
- Sport w życiu Jana Pawła II pełnił bardzo ważną rolę. Papież niejednokrotnie wymykał się z Watykanu, aby móc pojeździć na nartach. Znana jest także anegdota, że po wyborze na Stolicę Piotrową poprosił o wyremontowanie basenu w Castel Gandolfo, aby móc w nim pływać. Gdy zarzucono mu, że to dużo kosztuje, odpowiedział, że będzie to i tak mniej niż gdyby nie dbał o siebie i trzeba by było zwołać nowe konklawe. Wiadomo także, że w młodości Lolek Wojtyła lubił grać w piłkę nożną i często stał na bramce - powiedział nauczyciel historii z Gimnazjum nr 4, który na tę okazję przygotował krótkie powitanie uczestników. - Cieszymy się, że chcecie podtrzymywać to papieskie zamiłowanie do sportu. Mamy nadzieję, że dzisiejsze rozgrywki sprawią Wam wiele radości. Jan Paweł II powiedział, że: "Sport jest […] jednym z ważnych zjawisk, zdolnym przekazywać bardzo głębokie wartości językiem powszechnie zrozumiałym. Może być nośnikiem wzniosłych ideałów humanistycznych i duchowych, jeśli jest praktykowany w duchu pełnego poszanowania reguł. Pamiętajcie o tym. Niech wśród wszystkich sportowych reguł najważniejsza będzie zasada fair play. Życzymy wszystkim wspaniałej zabawy. Niech wygra lepszy - cytował na rozpoczęcie turnieju Zbigniew Łaziński.
W zawodach rywalizowało sześć zespołów. Po rozegraniu 10 spotkań w finale Gimnazjum nr 1 Łowicz pokonało gospodarzy turnieju Gimnazjum nr 4 Łowicz 4:0. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum w Popowie, a czwarte Gimnazjum nr 2 Łowicz. Dwa kolejne miejsca przypadły uczniom klasy piłkarskiej naszego Gimnazjum.

zobacz więcej zdjęć >>>


25.06.2014 R.

Foto Art Galeria Ekspozycja 34, przy ulicy Zduńskiej


Uczniowie klasy Ib i IIIa podziwiali zdjęcia Michała Sierszaka, mieszkańca naszego miasta, ukazujące historyczne wydarzenie, jakim była wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w Łowiczu. Fotografie autorstwa Michała Sierszaka ukazują przygotowania i dzień wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łowiczu. Z ponad 500 zdjęć wykonanych tego dnia przez autora w EV 34 można podziwiać raptem kilkanaście, jednak przywołują one niesamowite refleksje. Podczas oglądania wystawy wychowawcy klas przekazali uczniom najważniejsze informacje i szczegóły dotyczące pobytu św. Jana Pawła II w Łowiczu, Patrona Naszej Szkoły. Dla uczniów była to ciekawa lekcja historii.

zobacz więcej zdjęć >>>


24.06.2014 r.

Miejskie podsumowanie roku szkolnego 2013/2014

W łowickim kinie "Fenix" odbyło się miejskie podsumowanie roku szkolnego 2013/2014. Nagrodzono najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w trzech kategoriach. Oprócz nagród rzeczowych wszyscy nagrodzeni uczniowie wyjadą na wycieczkę "Śladami Karola Wojtyły", podczas której odwiedzą Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i Kraków. Wyróżnienia wręczył burmistrz Krzysztof Jan Kaliński i przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Zasępa.
Z naszego Zespołu Szkół nagrody otrzymali następujący uczniowie:

  • kategoria - "Uczeń z najwyższą średnią ocen i wzorowym zachowaniem" - Aleksandra Fudała i Michał Golis (SP7), Paulina Stasiak i Wojciech Kłosiński (G4),
  • kategoria - "Osobowość szkoły" - Arianna Guzek (SP7), Natalia Kosmowska (G4),
  • kategoria - "Najlepszy sportowiec" - Patryk Papuga (SP7), Filip Iwański (G4).

Całą uroczystość wraz z częścią artystyczną przygotował Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Uroczystość prowadzili: Paulina Stasiak i Bartłomiej Golisz. Podziękowania należą się również nauczycielkom, które przygotowały uczniów do występu: Ewelinie Szczepanik i Annie Kaczyńskiej oraz pracownikom Łowickiego Domu Kultury.

zobacz więcej zdjęć >>>

17-24.06.2014 r.

REWIZYTA FRANCUSKICH DZIECI


Już niedługo wakacje i w tym optymistycznym nastroju, od wtorku 17 czerwca, nasi uczniowie goszczą 22 osobową grupę zaprzyjaźnionych francuskich dzieci z École Pasteur z Montoire sur le Loir, miasta partnerskiego Łowicza. Jest to ich drugie spotkanie, gdyż poznali się i polubili we Francji, gdzie 18 uczniów z ZSzOI oraz Pijarskiej Szkoły Podstawowej poznawało malowniczy region zamków nad Loarą od 14 do 24 maja .
Francuzi przyjechali na zaproszenie ZSzOI na tygodniowy pobyt na Ziemi Łowickiej. Rozpoczął się on przywitaniem gości w ratuszu i przydziałem do rodzin, a od następnego dnia było już bardzo intensywnie: w naszej szkole brali udział w lekcjach języka angielskiego, francuskiego, polskiego, historii, matematyki oraz wychowania fizycznego, zwiedzili szkoły pijarskie, gdzie uczestniczyli w koncercie poświęconym Janowi Pawłowi II oraz lekcji angielskiego. Zwiedzili Muzeum Ziemi Łowickiej, katedrę, muzeum rodziny Brzozowskich w Sromowie, pałac w Nieborowie, gdzie odbyły się również warsztaty sadzenia roślin w oranżerii, oraz park romantyczny w Arkadii.
Niezwykłym przeżyciem dla nich była uroczystość Bożego Ciała, we Francji praktycznie nieznana. Kolorowe stroje ludowe, tłumy na ulicach, a jednocześnie wielkie skupienie i modlitwa, to wszystko wywarło na nich ogromne wrażenie. Później świetnie bawili się w wesołym miasteczku, a także odkryli "bobiki" i stragany na trójkątnym rynku z rękodziełem ludowym.
Kolejnym punktem programu było zapoznanie ze stolicą, gdzie rozpoczęliśmy zwiedzanie od Zamku Królewskiego, Starego Miasta pełnego pięknych, tajemniczych miejsc i legend, następnie wzmocniliśmy siły w "Zapiecku" tradycyjnymi pierogami, aby ruszyć na spotkanie z przygodą i nauką w Centrum Kopernik. Pożegnaliśmy się z Warszawą podziwiając widoki z 30 piętra Pałacu Kultury i zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii wróciliśmy do rodzin.
Niedziela pozostała do dyspozycji rodzin, które przygotowały różne atrakcje, choć największym powodzeniem cieszyło się ZOO w Płocku.
Poniedziałek to wizyta w Maurzycach, znów spotkanie z żywą kulturą ludową na warsztatach wycinankarskich z miejscowymi twórczyniami, a na koniec podsumowanie czyli ewaluacja pobytu w Polsce. Wieczorem pożegnalna kolacja z gospodarzem miasta oraz dyrekcją szkół i rodzinami goszczącymi francuskich uczniów przed powrotem do Francji następnego dnia.
Choć zorganizowanie wizyty zajęło nam sporo czasu i energii, nie liczymy godzin spędzonych przed komputerem, ani rozmów telefonicznych czy bezpośrednich w celu ustalenia szczegółów wizyty. Cieszymy się, że nasi goście wyjadą uśmiechnięci i zachowają dobre wspomnienia z pobytu w Łowiczu. Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomogli.
Vive la France, vive la Pologne!

Małgorzata Wiśniewska

zobacz więcej zdjęć >>>

16-18.06.2014 r.

WYCIECZKA KRAKÓW - WADOWICE - ZAKOPANE - WIELICZKA

Uczniowie klas II, III, V i jedna osoba z klasy III gimnazjum uczestniczyli w szkolnej wycieczce "Śladami Jana Pawła II" do Krakowa, Wadowic, Zakopanego, Wieliczki. Pierwszego dnia w Krakowie zwiedzili Wawel, dzwon Zygmunta, Sukiennice, stanęli pod oknem papieskim na ul. Floriańskiej. W Wadowicach zwiedzili kościół, w którym był ochrzczony Jan Paweł II. Drugiego dnia przeszli całym pasmem Gubałówki od Zębu do Szymoszkowej, tzw. Szlakiem Papieskim. Po zjechaniu kolejką gondolową udali się do Sanktuarium na Krzeptówkach, gdzie w parku znajduje się ołtarz z podobizną papieża zrobiony z drewna i szkła. Następnie pojechali pod Wielką Krokiew, a później na Stary Cmentarz na Pęksowym Brzysku. Tam obejrzeli nagrobki m.in. Karola Makuszyńskiego, Jana Długosza, Sabały, dr Tytusa Chałubińskiego. W drodze powrotnej do Łowicza zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, gdzie uczestniczyli w poszukiwaniu bryły skarbu. Mimo zmęczenia, uśmiech nie znikał z ust dzielnych wycieczkowiczów.

Organizatorki wycieczki:
Dorota Szalewicz, Aleksandra Mika
Opiekunowie wycieczki:
Joanna Czajka, Anna Kowalczyk, Ewa Klimkiewicz, Danuta Zabost, Małgorzata Tomaszkiewicz
zobacz więcej zdjęć >>>


17.06.2014 r.

Szkolne mistrzostwa w tenisa ziemnego

Szkolne korty zapełniły się młodymi adeptami tenisa ziemnego. We wtorek 17 czerwca odbyły się tam Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 4. W rywalizacji najmłodszych uczniów zagrało osiem osób, o mistrza gimnazjalistek rywalizowały cztery tenisistki, a o tytuł najlepszego gimnazjalisty walczyło aż 20 zawodników. W sumie na kortach swoich sił spróbowało 32 zawodników i zawodniczek.
Najlepszą tenisistką ze szkoły podstawowej została Wiktoria Zwolińska, która w finale pokonała Olę Brażuk. Trzecie miejsce zajął Kacper Kosmowski, który w decydującym meczu wygrał z Janem Rokickim.
Wśród gimnazjalistek wygrała Agata Kaczmarczyk, drugie miejsce zajęła Ala Bielecka, trzecie Aleksandra Mądraczyk, a czwarte Natalia Napieraj.
Najwięcej meczów rozegrali gimnazjaliści. Wygrał główny faworyt Jakub Dańczak, który w finale pokonał Jana Haczykowskiego. Trzecie miejsce zajął Kacper Owczarczyk, który pokonał Kacpra Misztala.
Na zakończenie dyrektor szkoły Maria Wojtylak wręczała najlepszym tenisistom pamiątkowe statuetki.
- Taki szkolny turniej to doskonała promocja tenisa ziemnego. Dzieciaki bardzo chętnie grają, tylko trzeba im pokazać kilka podstaw techniki. Ci, którzy wygrali, chodzą na dodatkowe zajęcia z tenisa i takie zawody motywują ich do treningu – powiedział organizator turnieju Zbigniew Łaziński.

zobacz więcej zdjęć >>>


14.06.2014 r.

Koncert Orkiestry Symfonicznej "SONUS"

W 15. rocznicę wizyty Jana Pawła II w naszym mieście na boisku szkolnym Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu odbyła się uroczystość dziękczynienia za kanonizację Karola Wojtyły. Po mszy świętej wierni z całej diecezji mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej ,,Sonus" i chóru pod kierownictwem Michała Janochy.

Źródło zdjęć: www.lowicz24.eu

zobacz więcej zdjęć >>>

11-13.06.2014 r.

Wypoczynek w Zaździeżu

Bardzo miło i aktywnie uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum spędzili czas na trzydniowej wycieczce razem ze swoimi wychowawczyniami: Beatą Kapustą i Agnieszką Łazińską oraz panią Moniką Kleczyńską.
Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili płockie ZOO. Po południu zostali zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym „12 Dębów” w miejscowości Zaździerz nad Jeziorem Ciechomickim. Program wycieczki był bardzo napięty. Na gimnazjalistów czekało wiele atrakcji, wśród nich: basen, paintball, park linowy, zabawa w sumo, strzelanie z łuku oraz wyjazd do Płocka na kręgielnię w galerii „Mazowia”. Uczniowie również grali w piłkę nożną, bilard, bawili się na dyskotece a wyjazd zakończyli wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.
Ten wyjazd na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.

zobacz więcej zdjęć >>>


08.06.2014 r.

Dominik z brązowym medalem


Uczeń naszego Gimnazjum Dominik Odolczyk wziął udział w Wojewódzkich Zawodach Integracyjnych Ludowych Zespołów Sportowych. Dominik reprezentował barwy powiatu łowickiego. W konkursie pchniecia kulą Dominik wywalczył brązowy medal. Brawo! W zawodach wziął również udział Daniel Gajda (biegi), ale nie udało mu się stanąć na podium.


03.06.2014 r.

W naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III szkoły podstawowej. Organizatorem konkursu był Tomasz Wojciechowski. Udział w konkursie wzięło 12 uczniów z czterech szkół podstawowych: Pijarskiej Szkoły Królowej Pokoju, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4 i naszej szkoły. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom, a o końcowym zwycięstwie musiała zdecydować dogrywka. Najlepsi otrzymali nagrody, pozostali uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia.
Zwycięzcy konkursu
I miejsce: Julia Sałuda (SP nr 2),
II miejsce: Szymon Trauth (SP nr 2),
III miejsce: Zuzanna Pawłowska (Pijarska Szkoła Królowej Pokoju).

Wszystkim gratulujemy.

02.06.2014 r.

W szkole podstawowej odbyła się III edycja KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA. Organizatorami konkursu były panie: Aleksandra Mika i Joanna Czajka. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas I - III. Dzieci prezentowały wybrane fragmenty poezji i prozy polskich autorów. Następnie czytały fragmenty książki Renaty Piątkowskiej pt. "Wieloryb".
Jury w składzie: pani Ewelina Szczepanik i Anna Rybarczyk przyznało tytuły MISTRZA CZYTANIA.
Tytuły te zdobyli:

  • klasy I: Patrycja Tomaszkiewicz, Oliwia Dańczak,
  • klasy II: Agata Kłosińska, Patrycja Kruszyńska,
  • klasy III: Adam Szczęsny.

MISTRZOWIE CZYTANIA otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie konkursem, gratulujemy laureatom i zapraszamy na kolejne edycje.

zobacz więcej zdjęć >>>


01.06.2014 r.

"Moja rodzina"

to tytuł konkursu plastycznego, którego organizatorem był Urząd Miejski w Łowiczu. Celem konkursu było min. promowanie wartości rodziny i więzi międzypokoleniowych oraz przedstawienie i podkreślenie wartości wspólnie spędzonego czasu z rodziną oraz rozwijanie wrażliwości emocjonalnej i społecznej.

Podsumowanie Konkursu, wręczenie nagród i dyplomów odbyło się dnia 1 czerwca 2014 r. na Muszli Koncertowej w Łowiczu. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice ze szkoły podstawowej: Julia Gajda z klasy 2a SP oraz Gabriela Stasiak, uczennica klasy 4a.
Gratulujemy serdecznie.

zobacz więcej zdjęć >>>


31.05.2014 r.

Plener w Żelazowej Woli

Żelazowa Wola przywitała uczestników konkursowych warsztatów plastycznych przepiękną pogodą. Ponad 30 osób na terenie parku oraz dworku Fryderyka Chopina z olbrzymim zaangażowaniem malowało najpiękniejsze miejsca. Organizatorem było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Parmie. Pod opieką Agnieszki Łazińskiej szkołę reprezentowały uczennice gimnazjum: Martyna Strugacz z klasy 2a oraz Aleksandra Olejniczak z klasy 1a. Podsumowanie pleneru oraz ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu i będzie połączone z uroczystą wystawą poplenerową w łowickim muzeum.

zobacz więcej zdjęć >>>

Strona główna | Ogłoszenia i komunikaty | Z życia szkoły | Galeria | Organizacja pracy szkoły | Szkoła | Biblioteka | Świetlica | Sport | Uczniowie | Kadra | Tytuły i certyfikaty | E-dziennik | Dokumenty | Ciekawe strony WWW | Wskazówki dla rodziców | Archiwum | Mapa witryny


Podmenu:

Darmowy licznik odwiedzin

Powrót do treści | Wróć do menu głównego