ZSzOI Łowicz


Idź do treści

Menu główne:


Z życia szkoły

Archiwum > 2015

26.06.2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015


zobacz więcej zdjęć >>>


24.06.2015

W tenisa ziemnego o mistrza szkoły

Tenis ziemny to piękna i popularna dyscyplina, ale w Łowiczu mało osób próbuje swoich sił w tej konkurencji. Możliwość zasmakowania gry mają uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu, ponieważ na terenie szkoły znajdują się dwa korty. W środę 24 czerwca odbyły się na nich Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 4. W rywalizacji najmłodszych uczniów zagrało osiem osób, a do rywalizacji gimnazjalistów z różnych przyczyn przystąpiła tylko trójka chętnych. Młodsi uczniowie przed zawodami mieli możliwość treningu na dodatkowych zacięciach tenisa, które prowadzone są w szkole. Poziom był dość zróżnicowany, ale najważniejsze, że wszyscy wierzyli we własne umiejętności i nie bali rywalizować się z lepszymi technicznie rywalami.
Najlepszym tenisistą ze Szkoły Podstawowej nr 7 został Kacper Kosmowski, która w finale pokonał Olę Brażuk 2:0. Trzecie miejsce zajął Damian Kosiorek, który w decydującym pojedynku pokonał 2:0 Macieja Siejkę. Dalsze miejsca zajęli: 5. Wiktor Fudała, 6. Gabriela Stasiak, 7. Filip Owczarek i 8. Igor Odolczyk.
Wśród gimnazjalistów wszystkich rywali wystraszył "zawodowiec" Jakub Dańczak, który okazał się pewnym zwycięzcą, grając towarzysko z dwoma dziewczynami. W gronie gimnazjalistek odważyły się rywalizować dwie uczennice, z których minimalnie okazała się lepsza Patrycja Siejka, pokonując Alicję Bielecką 6:2.

zobacz więcej zdjęć >>>

23.06.2015

Miejskie podsumowanie roku szkolnego 2014/2015
(informacja z http://www.lowicz24.eu)

W kinie Fenix podsumowano rok szkolny 2014/2015. Najlepsi uczniowie łowickich szkół podstawowych i gimnazjalnych nagrodzeni zostali książkami, statuetkami oraz udziałem w dwudniowej wycieczce do Sandomierza i Zamościa.
Nagrody wręczano w 3. kategoriach: dla dwóch uczniów z każdej szkoły podstawowej i gimnazjalnej z najwyższą średnią ocen i wzorowym zachowaniem, dla osobowości szkoły i dla najlepszego sportowca.
Wyróżnienia z rąk burmistrza Krzysztofa Jana Kalińskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Michała Trzoski powędrowały także na ręce dyrektorów szkół i przedszkoli, w tym dwóch niepublicznych placówek przedszkolnych. Część oficjalną oraz artystyczną poprowadzili nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 1.
Poniżej przedstawiam listę nagrodzonych na Miejskim Podsumowaniu Roku Szkolnego 2014/2015.

Kategoria - "Uczeń z najwyższą średnią ocen i wzorowym zachowaniem"
SP7 - Izabela Andrzejczyk, Wiktoria Zwolińska, G4 - Paulina Golis, Martyna Strugacz,

Kategoria - "Osobowość szkoły"
SP7 - Monika Czajka, G4 - Seweryn Słoma,

Kategoria - "Najlepszy sportowiec"
SP7 - Aleksandra Kaczor, G4 - Mariusz Dobrzyński.

zobacz więcej zdjęć >>>


22.06.2015

KOPCIUSZEK


Uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek angielską wersję przedstawienia Kopciuszek.

zobacz więcej zdjęć >>>


16-18.06.2015

Wycieczka do "korzeni Polski"

Uczniowie z klas II a i III a gimnazjum wraz z opiekunami p. Anną Kaczyńską i p. Piotrem Wysockim udali się na wycieczkę do Rogoźna i Poznania.
Pierwszego dnia około południa przybyliśmy do Rogoźna oddalonego 50 km na północ od Poznania. W położonym nad jeziorem ośrodku zorganizowano nocną zabawę w chowanego, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Następnego dnia skoro świt wyruszyliśmy do Poznania. Nie musieliśmy martwić się o przewodnika, gdyż część z nas wcześniej zadała sobie trud i przygotowała krótkie wystąpienia o każdym z odwiedzanych na turystycznym szlaku punktów. Na miejscu Uczniowie zwiedzili: Poznańską Farę - światowej sławy perłę barokowej architektury i Zamek Cesarski - rezydencję ostatniego cesarza niemieckiego i króla Prus Wilhelma II, która miła być również rezydencją Adolfa Hitlera. Na trasie wycieczki znalazł się także Hotel Bazar, z którego w grudniu 1918 r. przemawiał do Wielkopolan światowej sławy pianista i premier Polski Ignacy Jan Paderewski. Dużą radość sprawił zebranym przed poznańskim ratuszem "występ" koziołków, które tylko raz dziennie, punktualnie o godz. 12 w południe, wychodzą z wieży ratuszowej i, przy głośnym liczeniu publiczności, stukają się głowami. Uwadze Uczniów nie uszedł także poznański pręgierz - słup, do którego przykuwano złoczyńcę, wystawiając go tym samym na publiczne lżenie i obrzucanie nieświeżą żywnością. Po przerwie obiadowej udaliśmy się do położonej na Ostrowie Tumskim Poznańskiej Archikatedry, która, jak przystało na monumentalną gotycką świątynię, przywitała nas mrokiem i chłodem. Miejsce to jest związane z początkami Polski. Najprawdopodobniej to tutaj piastowski książę Mieszko I przyjął chrzest. Tu też znajdują się przypuszczalne groby Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Z archikatedry przejechaliśmy na… Maltę. Tak popularnie nazywany jest poznański sztuczny zbiornik wodny - Jezioro Maltańskie. Jego nazwa pochodzi od Zakonu Kawalerów Maltańskich, który kiedyś w pobliżu miał swoją siedzibę. Dziś mieści się tu ośrodek sportowo-rekreacyjny szczególnie specjalizujący się w kajakarstwie. Będąc w Poznaniu, nie można było zapomnieć o tegorocznym Mistrzu Polski w piłce nożnej - Lechu Poznań. Zajrzeliśmy więc na chwilę na stadion, który podczas Mistrzostw Europy Euro 2012 gościł widzów z całego świata. Część Uczniów zajęła na chwilę stadionowe krzesełka, podziwiając wielkość budowli. Niektórzy jednak nie wytrzymali i pobiegli sprawdzić, czy murawa Lecha jest lepsza niż ta na szkolnym boisku. Głosy były podzielone. Po piłkarskim deserze wróciliśmy do ośrodka. Tu przy dźwiękach gitar i gromkim śpiewie sekcji wokalnej piekliśmy przy ognisku kiełbaski i graliśmy w… mafię.
Następnego dnia, wypoczęci i pełni sił, przygotowywaliśmy się do powrotu. Pogoda nie była już tak korzystana jak w dwa poprzednie dni, więc ostatnie chwile wycieczki spędziliśmy na rozmowach i rozwiązywaniu mafijno-policyjnych porachunków. Punktualnie o godz. 17:15 wycieczkowy autokar zaparkował przez naszą szkołą.

zobacz więcej zdjęć >>>


16.06.2015

"Świętymi bądźcie" - konkurs


W dniu 16 czerwca zrealizowana została II część projektu "Świętymi bądźcie". Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej (klasy 0-III) wzięły udział w konkursie tematycznie związanym z projektem. Przedstawiciele czteroosobowych drużyn z każdej klasy odpowiadali na zgadywanki, układali puzzle, kojarzyli atrybuty z postacią świętego. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy II a, drugą lokatę zdobyli uczniowie klasy I a, trzecią pozycję uzyskali uczniowie klasy "0". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a uczniom, którzy zdobyli I, II i III lokatę wręczono nagrody.

zobacz więcej zdjęć >>>


12-13.06.2015

ZBIÓRKA FUNDUSZY NA RZECZ FUNDACJI

W dniach 29 maja oraz 12 - 13 czerwca 2015r. członkowie Koła Wolontariatu wzięli udział w zbiórce funduszy dla Fundacji OTWÓRZ SERCE, która działa na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych. Zbiórka odbyła się w markecie Intermarche w Łowiczu. Uczniowie w trakcie swoich trzygodzinnych dyżurów pakowali żywność klientom marketu w ekologiczne jednorazowe torebki.
W zamian klienci dokonywali wpłat do puszek dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Uzbierali kwotę ok. 1200zł, która została przekazana przedstawicielom Fundacji. Członkami Koła Wolontariatu opiekowały się panie D. Szalewicz, E. Stępniewska i R. Cichocka.

zobacz więcej zdjęć >>>

11.06.2015

Konkurs matematyczny "Czar par"

Na początku czerwca w naszej szkole odbył sie konkurs matematyczny "Czar par". Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4. i 5. Sędziami byli ich starsi koledzy i koleżanki. Konkurs polegał na zdobyciu jak największej liczby punktów w różnych konkurencjach.
W kategorii klas czwartych 1. miejsce zajęli: Antoni Guzek i Adam Szczęsny; 2. miejsce miały: Maja Zagawa i Blanka Muras; 3. miejsce: Angelika Guzek i Oliwia Łyczkowska. W klasach piątych wygrały: Marta Szczęsna i Martyna Wróbel; 2. miejsce zajęli: Kacper Kosmowski i Kacper Pęśko; 3. miejsce: Weronika Walczak i Dawid Okoniewski.
Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z konkursu, a najbardziej z tego, że każdy mógł sam wybrać sobie nagrodę.

Przygotowali: Marta Szczęsna i Adam Szczęsny.

zobacz więcej zdjęć >>>

01.06.2015

Dzień Dziecka z historią miasta w tle….


Drodzy Uczniowie,

w tym szczególnym dniu składamy Wam najserdeczniejsze życzenia, spełnienia marzeń, uśmiechu co dnia, zasłużonych ocen na świadectwie, rozwijania własnych pasji i talentów, sukcesów w życiu osobistym, spokoju ducha, wiary we własne siły, odwagi w pokonywaniu wszelkich trudności, niezwykłych przygód, serdecznych przyjaciół i pociechy z dorosłych.

Z okazji święta dzieci i młodzieży w szkole zorganizowano wiele atrakcji. Najmłodsi wyjechali na całodniową wycieczkę, natomiast uczniowie klas IV - VI i gimnazjum wzięli udział w grze terenowej "Z historią miasta w tle". Uczniowie zostali podzielni na dziesięcioosobowe grupy. Każda z nich otrzymała mapę i zestaw zadań. Na mapie było zaznaczone 15 punktów, które należało odnaleźć. Zadania ułożono w formie zagadek lub konkretnych poleceń. Wszystkie trzeba było rozwiązać, a odpowiedzi zapisać na karcie obok poleceń. Uczniowie musieli współpracować całą grupą. Ostatnim zadaniem było ułożenie przynajmniej ośmiowersowego wiersza, w którym wykorzystają wszystkie odgadnięte wcześniej hasła. Każda grupa musiała pokonać inną trasę i odnaleźć inne punkty.
Gra miała na celu przybliżenie uczniom historii ich miasta. Zadania wymagały uważnego czytania pamiątkowych tablic na Ratuszu czy Muzeum, ale również wskazania dat na pięknych kamienicach czy zbadania losów bohatera, któremu wzniesiono pomnik.
Wszyscy uczniowie sumiennie i z zapałem odszukiwali miejskie zagadki. Jednak ważny był także czas realizacji oraz napisanie wiersza. Wszystkie grupy ukończyły swoje trasy, jednak:

I miejsce zajęli chłopcy z klasy III a gimnazjum
II miejsce zajęła klasa II a gimnazjum
III miejsce zajęły dziewczęta z klasy III a gimnazjum


Na szczególne wyróżnienie zasłużyli również chłopcy z klasy II s, którzy, zdaniem komisji, ułożyli najlepszy wiersz.

W miejscu Łowicz się zaczęło,
Nasze miasto -
kameleon.
Stu krasnali pomagało,
Aby tutaj coś powstało,
Rękawiczki założyli,
Krzyż na rynku postawili.
Później kościół zbudowali,
Na
jońskich kolumnach się wspierali.
Potop szwedzki nie zalał nas,
Wiara i nauka nie poszła w las.
Teraz
Metron czas odlicza,
Blisko z
Moskwy do Łowicza!!

Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie gratulujemy.

zobacz więcej zdjęć >>>


Strona główna | Ogłoszenia i komunikaty | Z życia szkoły | Galeria | Organizacja pracy szkoły | Szkoła | Biblioteka | Świetlica | Sport | Uczniowie | Kadra | Tytuły i certyfikaty | E-dziennik | Dokumenty | Ciekawe strony WWW | Wskazówki dla rodziców | Archiwum | Mapa witryny

Darmowy licznik odwiedzin

Powrót do treści | Wróć do menu głównego