ZSzOI Łowicz


Idź do treści

Menu główne:


Z życia szkoły > 0

Archiwum > 2011

22.06.2011 r.

Po 10 miesiącach wytężonej pracy nadszedł wreszcie czas oczekiwany przez wszystkich uczniów - ostatni dzień roku szkolnego. 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Życzymy wszystkim uczniom Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi bezpiecznego i radosnego odpoczynku, miłego spędzania wolnego czasu w gronie kolegów, przyjaciół, rodziny, aby znów pierwszego września z dużym zapasem sił przystąpić do solidnej pracy w nowym roku szkolnym. Poniżej prezentujemy zdjęcia z zakończenia roku szkolnego 2010/2011.

WsteczPlayDalej

16-17.06.2011 r.

Po wielu tygodniach nauki, każdy chce się pobawić. Zorganizowano więc, pod kierunkiem Pana Przemysława Radziszewskiego dwudniowy Szkolny Turniej PlayStation 2011 prowadzony na konsoli PS3. Gracze musieli wykazać się dużym refleksem i sprytem w odbytych zawodach. Myślę, że miłośnicy gier komputerowych i fani sportów elektronicznych byli usatysfakcjonowani taką zabawą co widać było po ich zaangażowaniu i minach.

16.06.2011 r.

Na Nowym Rynku w Łowiczu odbył sie integracyjny plener malarski. Warsztaty plastyczne zorganizowało Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Tacy sami" z Łowicza. W plenerze wzięli udział podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parmie oraz reprezentanci WTZ w Urzeczu. Oprócz naszych uczniów na plener przybyli również wychowankowie z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łowiczu, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Łowicza, Stowarzyszenia "Dać szansę" oraz Centrum Wolontariatu "Nadzieja". Wszyscy próbowali przedstawić na kartce papieru „Świat swojej wyobraźni”. Uczestnicy pleneru w swoich pracach najczęściej inspirowali się elementami architektury i zieleni Nowego Rynku. Wiele osób, spacerujących po rynku przystawało, aby przyjrzeć się powstającym obrazom.

Foto: www.lowiczanin.info

15.06.2011 r.

Już tradycyjnie w ostatnim tygodniu nauki odbył się turniej piłki plażowej, w którym rywalizowali gimnazjaliści z Łowicza. Młodzi siatkarze walczyli o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 4 Marii Wojtylak. W imprezie na boisku przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na osiedlu Bratkowice tym razem rywalizowało 8 drużyn, które zagrały systemem podwójnych eliminacji (brazylijskim) do dwóch wygranych setów do 15 punktów. System ten polega na tym, że kto przegrywa dwa spotkania odpada z turnieju. Tuż po godzinie 9.00 pogoda nie rozpieszczała uczestników zawodów i nawet pokropił deszcz, ale z biegiem czasu aura okazał się łaskawa i do ostatniego spotkania były idealne warunki do grania w "plażówkę".

Po czterech godzinach bardzo wyrównanej i ciekawej walki wyłoniono mistrza turnieju. Siatkarze rozegrali w sumie 14 spotkań. W finale zmierzyli się reprezentanci Gimnazjum nr 3 z Łowicza. Ostatecznie ekipa o nazwie Panama Jack (Michał Majchrzak, Filip Ziółkowski i Maciej Perzyna) pokonała w finałowym spotkaniu 2:1 (13:15, 15:13, 12:10) drużynę Gronki (Mateusz Ciechomski, Jakub Zagórski i Dominik Kozieł).
Bardzo wyrównany przebieg miał mecz o trzecie miejsce, które wywalczył zespół Pi-2 (Brayan Malangiewicz, Łukasz Kosiorek i Piotr Okraska). Połączone siły siatkarzy Pijarskiego Gimnazjum i Gimnazjum nr 2 pokonały 2:1 (15:8, 14:16, 10:8) ekipę gospodarzy White Men (Julian Rosa, Mateusz Dobrzyński i Bartosz Bończak).


Drużyna z pierwszego miejsca otrzymała Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 4 Marii Wojtylak. Druga lokata została uhonorowana Pucharem Przewodniczącej Rady Rodziców Grażyny Golis, a zespół z trzeciego miejsca odebrał Puchar UKS Rakieta ufundowany przez Marcina Dańczaka. >>> więcej

14.06.2011 r.

Na placu celebry papieskiej (boisko SP7 Łowicz) została odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystą Mszę Świętą poprzedził program artystyczny poświęcony Ojcu Świętemu w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział księża oraz wierni z okolicznych parafii oraz przedstawiciele władz miejskich i powiatowych. Obecne były poczty sztandarowe reprezentujące szkoły, grupy i stowarzyszenia oraz jednostki KPPSP i OSP.

Foto.: http://lowicz24.eu

14.06.2011 r.

Nasi uczniowie (SP 7) wzięli udział w Mistrzostwach Pływania Łowicza o Puchar Dyrektora Pływalni Miejskiej. W imprezie wystartowało 80. uczniów z łowickich szkół. W tej stawce naszym pływakom dwa razy udało się stanąć na podium. W wyścigu na 25 metrów stylem dowolnym chłopców z rocznika 1999 Paweł Redo zajął 3. miejsce, uzyskując czas 19,92 s. Bardzo dobrze w tych zawodach spisała się Oliwia Grażka, która niespodziewanie stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji na 25 metrów stylem dowolnym dziewcząt z rocznika 2000. Oliwia uzyskała czas 24,04 i minimalnie wyprzedziła Michalinę Stefańską, która została sklasyfikowana na 4 lokacie z czasem 24,11 s.. Dobrze na 25 m. stylem grzbietowym popłynął Seweryn Słoma, który uzyskał czas 22,54 s., jednak do brązowego medalu zabrakło mu dosłownie 0,4 sekundy.

13.06.2011 r.


Klasy IV zakończyły egzaminem praktycznym całoroczne starania o zdobycie karty rowerowej, a uczniowie gimnazjum karty motorowerowej. W efekcie 38. uczniów szkoły podstawowej uzyskało kartę rowerową i 4. gimnazjalistów kartę motorowerową.
Karta motorowerowa uprawnia również do kierowania rowerem, a po ukończeniu 15 lat także do kierowania pojazdem zaprzęgowym (np. furmanką).
Przyjęta w styczniu 2011 r. ustawa o kierujących pojazdami, która zacznie obowiązywać w styczniu 2013 r. likwiduje kartę motorowerową i zastępuje ją prawem jazdy kat. AM. Kartę motorowerową wydaje się na starych zasadach osobom w wieku 13 - lat do 18 stycznia 2013 r., tak uzyskany dokument obowiązuje do ukończenia przez posiadacza 18 lat, można ją wymienić na prawo jazdy kategorii AM po ukończeniu 14 lat. Prawo jazdy kategorii AM nie będzie wymagane od osób, które uzyskały 18 lat przed wejściem ustawy w życie. >>na podstawie http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_motorowerowa


10.06.2011 r.

Dofinansowanie do zakupu podręczników otrzymają uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2011/2012 naukę:
• w klasach I-III szkoły podstawowej,
• w klasie III gimnazjum,
• oraz uczniowie niepełnosprawni w ramach
RZĄDOWEGO PROGRAMU POMOCY UCZNIOM W 2011 r. "WYPRAWKA SZKOLNA". Wniosek znajdujący się na naszej stronie w sekcji Dokumenty/Wzory druków/Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2011/2012 należy złożyć w szkole podstawowej lub gimnazjum najpóźniej do dnia 22 czerwca 2011 r. Do wniosku dołączona jest instrukcja, kto może skorzystać z wyżej wymienionego programu.

Strona główna | Ogłoszenia i komunikaty | Z życia szkoły | Galeria | Organizacja pracy szkoły | Szkoła | Biblioteka | Świetlica | Sport | Uczniowie | Kadra | Tytuły i certyfikaty | E-dziennik | Dokumenty | Ciekawe strony WWW | Wskazówki dla rodziców | Archiwum | Mapa witryny

Darmowy licznik odwiedzin

Powrót do treści | Wróć do menu głównego