Z życia szkoły 4

Archiwum > 2017

15.12.2016

Klasa II a gimnazjum była na spektaklu "Bajki robotów" w Teatrze Pinokio w Łodzi. Młodzieży bardzo podobało się przedstawienie, ale jeszcze bardziej zachwyciły ich warsztaty aktorskie, w których mieli okazję wziąć udział po spektaklu. Zabawa rozpoczęła się od wizyty w Kosmosystemie, gdzie uczniowie musieli zamienić się w maszyny. Następnie odbyła się rozmowa i ćwiczenia związane z ludzkimi emocjami oraz bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni. Gimnazjaliści wykazali się ogromnym zaangażowaniem w zabawę i wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci.

06.12.2016

MIKOŁAJ W SZKOLE

05.12.2016

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Uczniowie klasy Va uczestniczyli w warsztatach w muzeum łowickim. Poznali dawne zwyczaje związane z Adwentem i czasem Bożego Narodzenia pielęgnowane na terenach Księstwa Łowickiego. Oglądali wystrój chaty łowickiej oraz wykonywali łańcuchy na choinkę ze słomy i kolorowej bibułki na wzór tych wykonywanych dawniej w naszym regionie.

03.12.2016

Vive la chanson française!
Wyróżnienie w XII Wojewódzkim konkursie piosenki w językach obcych.

W Kinoteatrze Polonez w Skierniewicach odbył się XII Wojewódzki konkurs piosenki w językach obcych dla szkół gimnazjalnych. Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 3 im. Ignacego Krasickiego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: poseł na sejm RP Pani Dorota Rutkowska, Prezydent Miasta Skierniewice Pan Krzysztof Jażdżyk oraz Starosta Powiatu Skierniewickiego Pan Mirosław Belina. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Zwolińska (śpiew) oraz Dawid Angielczyk (taniec) z klasy IIa w kategorii język francuski. Wiktoria zaśpiewała dwie piosenki La pluie Zaz oraz Tous les garçons et les filles Coeur de Pirate.

Félicitations! Congratulations!

29.11.2016

Ogólnopolski Konkurs Biblijny

Aż 34 uczniów z kl. I - VI wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie EDI: "Biblia i Przypowieści Biblijne", który odbył się 29 listopada 2016r. Uczniowie odpowiadali na pytania w formie testowej. Uczeń kl. VIa Adam Szczęsny zajął 11 miejsce w kraju. Gratulujemy!

29.11.2016

WYCIECZKA DO PŁOCKA

Klasy IIIa, IIIb i IIIc szkoły podstawowej wyruszyły na wycieczkę do Płocka. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pod tytułem "Calineczka" w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Następnie brali aktywny udział w lekcji pokazowej na terenie płockiego zoo. Dzieci poznały wiele ciekawych gatunków zwierząt. Między innymi: mysz kolczastą, popielice afrykańską, pytona królewskiego, żółwia greckiego, gekona lamparciego, świerszcze i szarańcze wędrowną. Oprócz zwierząt uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają pancerze żółwi, jaka jest w dotyku skóra węża oraz jak bardzo puszysta jest skóra lisa.
Dorota Janasiak

24.11.2016

W czwartek odbyła się szkolna zabawa andrzejkowa. Imprezę rozpoczęły już o 14.00 klasy I-III szkoły podstawowej. Maluchy mogły bawić się w scenerii rodem z "Harry'ego Pottera", ale również zgodnie z tradycją powróżyć u znamienitych wróżbiarek (w tej roli chłopcy z klasy III s). Po 17.00 na parkiet wkroczyli starsi uczniowie, którzy bawili się wyśmienicie do samego końca.
Nad przygotowaniami dyskoteki i dekoracją sali czuwał Samorząd Uczniowski - serdecznie dziękujemy.

23.11.2016

W Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się Miejski Konkurs Historyczny "Od przeszłości do teraźniejszości", w którym zwyciężyły uczennice naszej szkoły. Marta Szczęsna, Gabrysia Stasiak i Michalina Odziomek musiały zmierzyć się z pytaniami i łamigłówkami dotyczącymi historii miasta, architektury oraz zasłużonych mieszkańców. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą, co zapewniło im dużą punktową przewagę nad rywalami. Gratulujemy.