ZSzOI Łowicz


Idź do treści

Menu główne:


Z życia szkoły 5

Archiwum > 2017

18.11.2016

Dzień Poznania Innej Kultury


Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich kolegów Dzień Poznania Innej Kultury. W tym roku został zaprezentowany Egipt. Uczniowie mogli zapoznać się z topografią kraju, przysmakami kulinarnymi, architekturą, a co najważniejsze z historią i kulturą. Przewodnikami po tej starożytnej wycieczce byli bogowie Ozyrys i Izyda. Zwieńczeniem imprezy była próba współczesnego odczytania hieroglifów, której podjęli się nie tylko starożytni bogowie, lecz także dzisiejsi uczniowie.

zobacz więcej zdjęć >>>


10.11.2016

Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce. Odwiedzili Teatr Muzyczny w Łodzi, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Laboratorium szalonych naukowców". Przedstawienie było emocjonującym pokazem eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczyli spektakularne doświadczenia chemiczne, poznawali zasady rządzące planetami, natomiast ich starsi koledzy powtórzyli sobie wiadomości z chemii, fizyki i biologii. Po zakończeniu show mogli również porozmawiać z aktorami z międzynarodowej grupy teatralnej, zdobyć autografy, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Wyjazd był kontynuacją akcji Muzealne iGranie.


10.11.2016

Szkolny konkurs plastyczny

W związku z tegorocznym Dniem Papieskim w październiku został przeprowadzony w szkole plastyczny konkurs dla klas I - III pod tytułem: "Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia". Uczniowie posługując się dowolną techniką samodzielnie wykonywali prace plastyczne. W konkursie wzięło udział 13 osób. Wśród nagrodzonych są:
I miejsce - Igor Krzeszewski - kl. Ia,
II miejsce - Cezary Wilk - kl. IIb i Lena Zawadzka - IIc,
III miejsce - Wiktoria Białas - kl. Ia i Alex Krześlak - kl. IIIc.
Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Petrykowska - kl. IIc i Arkadiusz Waracki - kl. IIa

Gratulujemy!


09.11.2016

Uczniowie klas czwartych pod opieką pani Aleksandry Kłosińskiej i pana Piotra Wysockiego przygotowali
uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W apelu udział wzięli wszyscy uczniowie z klas IV a i IV b. Przypomnieli oni zebranej publiczności wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz późniejszą walką o granice naszej ojczyzny. Na czerwonej planszy, która symbolizowała polskie ziemie zbroczone krwią Polaków walczących o niepodległość, uczniowie przyczepiali odzyskiwane kolejno obszary Polski: Polskę centralną, Lwowszczyznę, Wielkopolskę, Pomorze, Kresy Wschodnie, Śląsk. Czwartoklasiści przypomnieli także sylwetki Polaków, którzy szczególnie zasłużyli się w walce o niepodległość, a więc: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Władysława Sikorskiego, Edwarda Rydza-Śmigłego, Józefa Hallera, Wincentego Witosa, Władysława Grabskiego, Wojciecha Korfantego. Nie zabrakło także popularnych pieśni legionowych, takich jak: "Marsz I Brygady", "Ułani, ułani", czy "Wojenko, wojenko". Apel zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Polski.

zobacz więcej zdjęć >>>

09.11.2016

Dzień Postaci z Bajki


Odbyła się IV edycja szkolnego konkursu "Dzień Postaci z Bajki". Organizatorem był Samorząd Uczniowski, który propozycję zabawy skierował do najmłodszych kolegów z klas I-III. W tym roku zwycięzcami konkursu plastycznego zostali:
wyróżnienie - Hanna Wróbel,
III miejsce - Igor Krzeszewski,
II miejsce - Nadia Wójcik,
I miejsce - Wiktoria Grzelczyk.

W tej edycji mogliśmy również obserwować całą plejadę postaci z różnorodnych bajek, za które przebrali się nasi mali uczniowie. Jednak najlepsze kostiumy należały do:
wyróżnienie - Lena Antczak,
III miejsce - Franek Plichta,
II miejsce - Tomek Ciesielski,
I miejsce - Natalia Bandura.
Wszystkim uczniom gratulujemy zaangażowania i pomysłowości. Zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym rok.

zobacz więcej zdjęć >>>


26.10.2016

Ocalić od zapomnienia…


Uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii. Pod opieką wychowawców - Eweliny Szczepanik i Agnieszki Muchy oraz p. Honoraty Wawrzyńczak udali się na Cmentarz Prawosławny przy ulicy Listopadowej. Celem wyprawy było uporządkowanie grobów znajdujących się na tej najstarszej łowickiej nekropolii. Akcja, która się podjęli, była bardzo trudna, ponieważ miejsce to jest bardzo zaniedbane. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodzieży udało się przywrócić porządek na wielu mogiłach. Gimnazjaliści z zaciekawieniem słuchali wykładu na temat historii cmentarza jak również opowieści dotyczących losów ludzi tam spoczywających. Na zakończenie, zgodnie z tradycją, zapalili znicze.
Kolejnym punktem wyprawy było oddanie hołdu żołnierzom poległym w bitwie nad Bzurą pochowanym na cmentarzy położonym przy tej samej ulicy. Gimnazjaliści wspólnie odczytali nazwiska bohaterów. Ich pamięć upamiętnili również zniczami.
Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie zrozumieli, że nie zawsze bliscy mogą zadbać o groby swoich zmarłych przodków. Dlatego tak ważne jest, by otoczyć opieką mogiły, które z różnych przyczyn są zaniedbane lub zapomniane.

zobacz więcej zdjęć >>>

13.10.2016

Pielgrzymka na Jasną Górę

Jak co roku uczniowie klas szóstych pod opieką pani katechetki Marzeny Kosiackiej i ks. Roberta Błaszczyka wyruszyli 13 października 2016r. na Jasną Górę, by wziąć udział w XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W tym roku przebiegała pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”.
Blisko 20 tysięcy uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektorów reprezentujących około 460 placówek wszystkich typów, od przedszkoli do szkół wyższych, przybyło by podziękować Królowej Polski za ciągłe wstawiennictwo. momentem pielgrzymki była uroczysta msza święta 13 października o godz. 11.00. Krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II biskup radomski Henryk Tomasik przypomniał w homilii wezwanie polskiego papieża, aby szczególnym wyznaniem wiary było miłosierdzie.
Po eucharystii odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list uczestników spotkania do Ojca św. Franciszka, a także poświęcono pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”. Podczas mszy św. na Wałach otaczających Jasnogórskie Sanktuarium wystawiono blisko 370 szkolnych pocztów sztandarowych.
List do pielgrzymów wystosował prezydent Andrzej Duda. Słowa prezydenta zostały odczytane przez kapelana głowy państwa, ks. Marcina Janochę. Prezydent wyraził radość, że „papieski patronat jednoczy Polaków i Polonię wokół najwyższych wartości patriotycznych i religijnych, które są fundamentem tożsamości naszej wspólnoty narodowej”, wskazując na „stałą i zawsze aktualną łączność pomiędzy wychowaniem i kształceniem polskich dzieci i młodzieży, a uniwersalnym przesłaniem ewangelicznym i wspaniałym osobistym świadectwem, które pozostawił nam św. Jan Paweł II”.
Młodzież naszej szkoły modliła się przed cudownym obrazem Matki Bożej, zwiedzała również skarbiec, muzeum i klasztor jasnogórski. Wszyscy otrzymali pamiątkowe plakietki, śpiewniki i różańce. W drodze powrotnej nie zabrakło również poczęstunku w MC Donaldzie.


09.10.2016

BIEG PAPIESKI


W związku z obchodami Dnia Papieskiego 150 osób z Łowicza i okolic wzięło udział w Biegu Papieskim 9 października 2017r. Trasa, jak co roku, przebiegała od kamienia upamiętniającego wizytę papieża w Łowiczu w 1999 r. do pomnika Jana Pawła II na Starym Rynku.

zobacz więcej zdjęć >>>


21.09.2016

WARSZTATY WYPIEKU CHLEBA


Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej byli na wycieczce w Nieborowie na warsztatach wypieku chleba i paluchów dla Baby Jagi. Zajęcia odbywały się w sali wystylizowanej na wzór łowickiej chaty. Dzieci mogły skosztować świeżego chleba, bułek, powideł, smalcu, kiszonych ogórków i wykonanego samodzielnie masła. Zajadali się również słodyczami z domku Baby Jagi. Były też wybory Miss Baby Jagi. Potem dzieciaki odbyły szalony lot na zrobionych przez siebie miotłach, które potem przyleciały do szkoły. Zabawa była znakomita!

zobacz więcej zdjęć >>>


Strona główna | Ogłoszenia i komunikaty | Z życia szkoły | Galeria | Organizacja pracy szkoły | Szkoła | Biblioteka | Świetlica | Sport | Uczniowie | Kadra | Tytuły i certyfikaty | E-dziennik | Dokumenty | Ciekawe strony WWW | Wskazówki dla rodziców | Archiwum | Mapa witryny

Darmowy licznik odwiedzin

Powrót do treści | Wróć do menu głównego