ZSzOI Łowicz


Idź do treści

Menu główne:


Z życia szkoły 1

Archiwum > 2017

23.06.2017

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017


zobacz więcej zdjęć >>>


20.06.2017

MIEJSKIE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

44. uczniów z łowickich podstawówek i gimnazjów zostało docenionych przez władze Łowicza za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, wyniki sportowe oraz zaangażowanie w życie szkoły.
Co roku na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego, w sali kina Fenix władze miasta podsumowują mijające 10 miesięcy nauki. Podczas gali zostaje nagrodzonych 44 uczniów ze szkół podległych UM, którzy wyróżniają się na tle pozostałych wysoką średnią ocen i wzorowym zachowaniem, wynikami w sporcie oraz zaangażowaniem w życie szkoły.
Uczniowie w nagrodę otrzymują dyplomy, książki oraz statuetki. Dodatkową gratyfikacją za sukcesy jest dwudniowa wycieczka. W tym roku młodzież pojedzie trasą Łowicz-Wrocław-Książ-Łowicz.
W trakcie gali w kategorii "Uczeń z najwyższą średnią ocen i wzorowym zachowaniem" statuetki otrzymali, Antoni Guzek i Adam Szczęsny z SP7, Rafał Czajka i Dawid Piecka z G4.
W kategorii "Osobowość szkoły" statuetki powędrowały do Mateusza Motyla z SP7 i Aleksandry Fudała z G4.
Statuetki "Najlepszy sportowiec" trafiły do Bartosza Tomaszkiewicza z SP7, Krystiana Tabary z G4.
Galę poprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Oni również przygotowali program artystyczny.
zobacz więcej zdjęć >>>

Źródło: https://lowicz24.eu/


13.06.2017

"Senatorskie" nagrody

"Polski Parlament i Unia Europejska okiem Młodego Obywatela" to tytuł konkursu plastycznego, który był ogłoszony w marcu b.r. przez biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Do konkursu przystąpiła trójka uczestników ze Szkoły Podstawowej nr 7.
Wyróżnienia otrzymali: Julia Gajda i Wojciech Szygulski /5a/, zaś Maja Płacheta /6a/ zdobyła 1. miejsce. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Maja wraz z nauczycielką plastyki panią Agnieszką Łazińską wezmą udział w wycieczce do Warszawy. Plan wyjazdu przewiduje zwiedzanie gmachu TVP S.A., Sejmu i Senatu, obiad w sejmowej restauracji, a także przejście po ogrodzie na Dachu Biblioteki Uniwersyteckiej.

zobacz więcej zdjęć >>>


13.06.2017

Poplenerowa uroczystość


W Sali barokowej łowickiego muzeum odbyła się uroczystość rozdania nagród uczestnikom pleneru plastycznego, który odbył się 25 maja w zespole pałacowo-ogrodowym w Nieborowie. Organizatorem było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Tacy Sami" w Parmie.
Brały w nim udział uczennice naszego gimnazjum: Weronika Walczak, Wiktoria Borycka i Olga Muras pod opieką pani Agnieszki Łazińskiej. Wszystkie dziewczyny zdobyły wyróżnienia i otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze.
Pokonkursową wystawę w muzeum można oglądać do końca czerwca.

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia prac wszystkich uczestników.

zobacz więcej zdjęć >>>

29-31.05.2017

ENERGYLANDIA i nie tylko

Uczniowie klas gimnazjalnych: IIa, IIIa i IIIs wzięli udział w trzydniowej wycieczce na południe Polski. Pierwszego dnia zwiedzali stolicę Małopolski – Kraków a w nim Wawel, dzwon Zygmunta, katedrę Mariacką, Starówkę.
Drugi dzień to dzień pełen wrażeń. Odwiedzili Rodzinny Park Rozrywki - ENERGYLANDIĘ w Zatorze. Każdy mógł skorzystać z wszystkich atrakcji, m.in. Formuła Roller Coaster, Water Coaster Speed, Space Gun, Tsunami Dropper, Water Park, kin i wielu, wielu innych możliwości tego parku.
Ostatniego dnia, w drodze powrotnej, młodzież udała się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Tam przeszli przez Bramę Krakowską, odpoczęli przy Źródełku Miłości, zdobyli chłodną Jaskinię Łokietka, a następnie przejechali obok Maczugi Herkulesa. Swój trzydniowy pobyt z dala od rodzinnych domów zakończyli w Mc’Donaldzie.
Piękna pogoda pozwoliła zrealizować cały program wycieczki (przy okazji niektórzy wrócili opaleni jak skwareczki ;) ) a boiska do piłki nożnej, siatkowej i do koszykówki pozwoliły odreagować trudy wycieczki.

zobacz więcej zdjęć >>>

Opracowała: D. Szalewicz

28.05.2017

"Święto Rodziny"

"Marsz dla Życia i Rodziny" to coroczna uroczystość, w której biorą udział uczniowie i dzieci z łowickich szkół oraz przedszkoli wraz ze swoimi rodzinami. Nasi uczniowie: Marta Szczęsna, Wiktoria Zwolińska i Adam Szczęsny wystąpili z krótkim scenariuszem słowno-muzycznym p.t.: "Dla Mamy" i zaprezentowali wiersze i piosenki, które przygotowali pod opieką pani Agnieszki Łazińskiej. Wszyscy występujący otrzymali drobne prezenty.

zobacz więcej zdjęć >>>


23.05.2017

Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody

Klasa V a odwiedziła Stację Uzdatniania Wody w Łowiczu na ulicy Blich. Uczniowie dowiedzieli się skąd bierze się woda w naszych kranach i jaka jest jej droga do naszych domów. Zwiedzili budynek, w którym znajdują się pompy i filtry do uzdatniania wody. Poznali komputerowe centrum kontroli urządzeń. Na zakończenie wzięli udział w konkursie, w którym musieli odpowiedzieć na pytania związane z tematem wycieczki. Najlepsi wygrali drobne upominki. W drodze powrotnej do szkoły uczniowie odwiedzili nową plażę nad Bzurą.

Opracował: Z. Łaziński


25.04.2017

Odbyła się
XIV edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III. Organizatorkami były panie : Marta Szram i Agnieszka Tybura. W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Wśród repertuaru można było usłyszeć utwory polskich poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Doroty Gellner, Agnieszki Frączek, Tadeusza Śliwiaka i Doroty Strzemińskiej - Więckowiak.
Jury w składzie : pani Aleksandra Kłosińska, pani Ewelina Szczepanik, pani Marzena Polak i pani Magdalena Skoneczna przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I MIEJSCE - Matylda Dobrzyńska z klasy II a - za recytację wiersza "STRASZNA ŻABA"
II MIEJSCE - Nadia Wójcik z klasy I a - za recytację wiersza "SAMOCHWAŁA"
III MIEJSCE - Amelia Stępniewska z klasy I a - za recytację wiersza "DAMA"
WYRÓŻNIENIA :
- Igor Krzeszewski z klasy I a - za recytację wiersza "OKULARY",
- Agata Golec z klasy II c - za recytację wiersza "KARA",
- Gabriela Wilk z klasy III c - za recytację wiersza " ŁYŻKA I WIDELEC",
- Gabriela Madanowska z klasy III c - za recytację wiersza " KARA",
Każdy uczestnik za udział w konkursie otrzymał dyplom i słodką niespodziankę. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców.

zobacz więcej zdjęć >>>

Opracowała: M. Szram

29.03.2017

Robotomaniacy z Blichu w Gimnazjum nr 4


Już po raz kolejny odwiedzili nas uczniowie ZSP nr 2 w Łowiczu, aby zaprezentować roboty i zachęcić młodzież klas trzecich do kontynuowania edukacji w szkole na Blichu.
Spotkanie przebiegało w miłej, luźnej atmosferze, o czym świadczyły liczne pytania i zaciekawienie naszą ofertą ze strony gimnazjalistów.
Goście opowiadali o wysokim poziomie kształcenia, wykwalifikowanej kadrze, dobrze wyposażonych pracowniach, wielu finalistach olimpiad, licznych programach edukacyjnych, które realizowane są w Zespole Szkół na Blichu oraz o trwających projektach unijnych pozwalających podwyższyć uczniom szkoły ponadgimnazjalnej kwalifikacje zawodowe – tak bardzo potrzebne na dzisiejszym rynku pracy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć >>>


27.03.2017

Uczniowie klasy Va pod opieką pani Marzeny Kosiackiej uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w łowickim muzeum. Poznali zwyczaje, obrzędy związane z Wielkim Postem, Niedzielą Palmową, Wielkanocą i Dyngusem, jakie znane były dawniej w Księstwie Łowickim. Wykonali z papieru i bibuły wiosenne wazoniki z przebiśniegami.

zobacz więcej zdjęć >>>


Strona główna | Ogłoszenia i komunikaty | Z życia szkoły | Galeria | Organizacja pracy szkoły | Szkoła | Biblioteka | Świetlica | Sport | Uczniowie | Kadra | Tytuły i certyfikaty | E-dziennik | Dokumenty | Ciekawe strony WWW | Wskazówki dla rodziców | Archiwum | Mapa witryny

Darmowy licznik odwiedzin

Powrót do treści | Wróć do menu głównego