ZSzOI Łowicz


Idź do treści

Menu główne:


Życie szkoły

Archiwum > 2012

29.06.2012r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice spotkali się po raz ostatni, by podsumować i zakończyć rok szkolny 2011/2012.
Były świadectwa, kwiaty i podziękowania oraz pożegnanie klas trzecich gimnazjum.


Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego oraz bezpiecznego wypoczynku!

WsteczPlayDalej

27.06.2012r.

Nagrody dla najlepszych uczniów

Łowickie szkoły oficjalnie podsumowały rok szkolny 2011/2012 w Łowickim Ośrodku Kultury. Władze Łowicza wręczyły uczniom dyplomy, statuetki oraz wydawnictwa albumowe. Otrzymali je wychowankowie szkół podstawowych i gimnazjów mający najwyższą średnią ocen, a także najlepsi sportowcy oraz młodzi ludzie uchodzący za osobowości łowickich placówek oświatowych. Wśród tych uczniów byli wychowankowie naszych szkół:

- z najwyższymi średnimi w nauce Paulina Golis, Marta Ziemiańczyk (SP7) oraz Mateusz Stasiak i Monika Janocha (G4),
- Mariusz Dobrzyński (SP7) i Julian Rosa (G4) jako najlepsi sportowcy,
- Bartłomiej Golisz (SP7) i Julia Stępniewska (G4) jako osobowości szkoły.
Wyróżnieni udadzą się także na dwudniową wycieczkę, która odbędzie się jeszcze przed nowym rokiem szkolnym.

WsteczPlayDalej

27.06.2012r.


Zamiast plaży była sala

Pod koniec roku w szkole uczniowie nie bardzo już wiedzą co mają robić, a część z nich robi sobie już wolne. Z myślą o nich w środę 27 czerwca 2012 roku w ostatnim tygodniu nauki odbył się turniej plażówki, w którym rywalizowali gimnazjaliści z Łowicza. W planach była gra na piaszczystym boisku, ale niestety pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza. Ran było bardzo chłodno i dodatkowo wiał mocny wiatr. Po ostatnich deszczach boisko było jeszcze wilgotne i organizator zawodów zdecydował, że po raz pierwszy w historii rywalizacja będzie przeniesiona pod dach, na salę gimnastyczną. Młodzi siatkarze walczyli o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 4 Marii Wojtylak. W imprezie, która odbyła się na sali w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na osiedlu Bratkowice, podobnie jak w ubiegłym roku, rywalizowało 8 drużyn, które zagrały systemem podwójnych eliminacji (brazylijskim) do dwóch przegranych. System ten polega na tym, że kto przegrywa dwa spotkania odpada z turnieju. W rundzie eliminacyjnej gimnazjaliści grali jedną partie do 15, a od półfinałów rywalizowano do dwóch wygranych setów.
Po rozegraniu 14 spotkań, które momentami były ciekawe i bardzo zacięte wyłoniono mistrza tegorocznej edycji „plażówki”. Warto dodać, że wśród ośmiu ekip mieliśmy trzy damskie zespoły. Jeden to reprezentantki gospodarzy – Gimnazjum nr 4, a dwa zespoły przywiózł trener Arkadiusz Stajuda z Domaniewic. Trzeba podkreślić, że wszystkie trzy ekipy pań w walce z chłopakami radziły sobie bardzo dobrze.
W tym roku w finale zmierzyli się reprezentanci Gimnazjum nr 3 z Łowicza. Ostatecznie ekipa o nazwie Mistrzowie (Dawid Pawlak, Dominik Siejka i Michał Fabijański) pokonała w finałowym spotkaniu gospodarzy z Gimnazjum nr 4 drużynę Tacy Sami (Bartosz Bończak, Wiktor Wawrzyńczak i Kamil Krawczyk) 2:0.
Ciekawy i zacięty był mecz o trzecie miejsce, które ostatecznie wywalczyła ekipa Asika I Domaniewice (Nadia Słomczyńska, Dominika Wawrzyńczak i Klaudia Białek). Dziewczyny z Domaniewic dość nieoczekiwanie wygrały 2:0 z ekipą z Gimnazjum nr 3 – FC Pekin (Dominik Pińkowski, Patryk Kwasek i Piotr Burzykowski).
Na zakończenie zawodów zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i medale.

WsteczPlayDalej

26.06.2012r.

Klasy II i III szkoły podstawowej odwiedziły miasto Kopernika. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Torunia z przewodnikiem. Dzieci spacerowały uliczkami Starego Miasta, próbowały stanąć pod Krzywą Wieżą, wykonały "test cieniasa", a chwile grozy przeżyły w ruinach zamku krzyżackiego. W Muzeum Piernika poznały tajemnicę wypieku toruńskich pierników. Z własnoręcznie upieczonym ciastkiem wyruszyły w kosmiczną podróż w Planetarium. Do Łowicza wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

WsteczPlayDalej

25-26.06.2012r.

Na kortach tenisowych naszej szkoły odbyły się II Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 4 w tenisie ziemnym. Tenis ziemny to trudna technicznie dyscyplina sportu, ale u nas w szkole można nauczyć się podstaw gry, korzystając z dwóch przyszkolnych kortów. Oczywiście młodzież woli grać w piłkę nożną, ale są też tacy, którzy nie boją się spróbować swoich sił w tenisie. W drugich mistrzostwach wystartowało aż 32 miłośników „białego sportu”. W gimnazjum tenisiści walczyli systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, a każdy krótki mecz rozgrywany był tie-breakiem do 9 punktów. W poniedziałek rywalizowali gimnazjaliści, którzy dodatkowo musieli zmagać się z silnym wiatrem, który utrudniał grę. W rywalizacji dziewcząt w gronie sześciu tenisistek najlepszą okazała się Karolina Kołodziejska (II b), która w ubiegłym roku była druga. Karolina w finale pokonała Olę Bednarek 2:0 (9:7, 9:7). W meczu o 3. miejsce Paulina Stasiak (I a) wygrała 9:7 z Aleksandrą Jaros (I a). Ciekawa i zacięta rywalizacja była wśród chłopców. W gronie gimnazjalistów gościnnie zagrał Jakub Dańczak (mistrz SP 7), ale nie zdołał od zakwalifikować do półfinałów. Ostatecznie w finale Wojciech Kłosiński (I b) pokonał 2:0 (9:7, 11:9) Adriana Strugacza (II a). W pojedynku o 3. lokatę Artur Małek (I a) wygrał 2:0 (9:0, 9:0) z Mateuszem Dobrzyńskim (III b).
Bardzo ciekawa i emocjonująca była rywalizacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7. Ze względu na pogodę turniej musiał się podzielić. Chłopcy, bardziej odporni an chłód, zagrali na kortach, natomiast dziewczęta z klas piątych stoczyły swoje pojedynki w sali gimnastycznej. W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się Patrycja Siejka (Va), która w finale, po bardzo wyrównanym meczu, pokonała Agatę Kaczmarczyk (Vb) 9:7. W spotkaniu decydującym o 3. miejscu Natalia Cichocka (Vb) wygrała z Oliwią Graszka (Vb) 9:4.
Wśród chłopców, zgodnie z oczekiwaniami, niepokonany okazał się obrońca mistrzowskiego tytułu sprzed roku Jakub Dańczak (V b), który w zaciętym i wyrównanym finale pokonał Mariusza Dobrzyńskiego (VIa) 3:2 (9:7, 4:9, 9:7, 8:10, 9:6). W spotkaniu decydującym o 3. pozycję bardzo dobrze poradził sobie Seweryn Słoma (VIa), który pokonał 2:1 (6:9, 11:9, 11:9) Mateusza Zabosta.
Na zakończenie Mistrzostw Szkoły pani dyrektor Maria Wojtylak wręczyła najlepszym tenisistkom i tenisistom pamiątkowe statuetki, które na pewno zachęcą młodych zawodników do doskonalenia swoich umiejętności.

WsteczPlayDalej

22.06.2012r.

Odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego ,,Podróż po Europie", w którym w tym roku szkolnym uczestniczyli uczniowie klasy IIa integracyjnej. Głównym celem projektu było rozwijanie profilu inteligencji w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Podczas zajęć z projektu dzieci podróżowały po krajach europejskich, poznawały ich historię, położenie geograficzne, walory przyrodnicze, tradycję, kulturę i obyczaje. Wykonywali również postery wybranych krajów. Zdobyte w czasie zajęć wiadomości i umiejętności uczniowie zaprezentowali przed rodzicami podczas pokazu. Zajęcia otwarte dla rodziców miały charakter turnieju. Na wstępie odbyła się parada państw europejskich i wspólny taniec integracyjny. Następnie chłopcy i dziewczynki zostali podzieleni na trzy drużyny. Rodzice natomiast zasiedli w jury. Każda grupa musiała poradzić sobie z różnymi zadaniami, m.in. rozwiązać zagadki, rozpoznać flagi różnych państw europejskich, obiekty architektury europejskiej, określić, z jakich krajów pochodzą postacie z bajek, a także ułożyć rymowankę o wylosowanym kraju (w tej konkurencji pomagali rodzice). Na zakończenie turnieju uczniowie rozwiązywali w grupach "Quiz wiedzy o Europie". Po podliczeniu punktów okazało się, że wszystkie drużyny znakomicie poradziły sobie z zadaniami, uzyskały taką samą liczbę punktów i zajęły I miejsce. Zabawa wzbudziła wiele emocji zarówno wśród uczniów jak i rodziców. Po turnieju wszyscy udali się do Lasku Miejskiego na ognisko.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Ogłoszenia i komunikaty | Z życia szkoły | Galeria | Organizacja pracy szkoły | Szkoła | Biblioteka | Świetlica | Sport | Uczniowie | Kadra | Tytuły i certyfikaty | E-dziennik | Dokumenty | Ciekawe strony WWW | Wskazówki dla rodziców | Archiwum | Mapa witryny


Podmenu:

Darmowy licznik odwiedzin

Powrót do treści | Wróć do menu głównego