ZSzOI Łowicz


Idź do treści

Menu główne:


Życie szkoły

Archiwum > 2016

28.06.2016

Podsumowanie akcji "Uratuj Kubusia!"

Akcja "Uratuj Kubusia! Nie kupuj kwiatów. Kup kartkę!" zorganizowana w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi zakończyła się sukcesem. Na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" w dniu 28.06.2016 roku przekazana została kwota 9168 złotych. Sumę 3640 zł. dla Kubusia przekazała również Szkoła Podstawowa nr 1 w Łowiczu. Razem uzbieraliśmy więc 12808 złotych. Zebrana od wszystkich kwota ułatwi dalsze kosztowne leczenie Kuby.


22.06.2016

Mistrzostwa szkoły w tenisie ziemnym na Bratkowicach


Tenis ziemny to mało popularna dyscyplina w Łowiczu i nie wiele osób próbuje swoich sił w tej konkurencji. W Szkole Podstawowej nr 7 uczniowie mają do dyspozycji korty tenisowe i mogą zagrać na lekcjach wychowania fizycznego.
W tym roku nie było dużo odważnych, aby rywalizować w mistrzostwach szkoły. Turniej odbył się w środę 22 czerwca, a do walki o pamiątkowe statuetki przystąpiło 4 zawodników.
Najlepszym tenisistą ze Szkoły Podstawowej nr 7 został Kacper Kosmowski, która wygrał swoje trzy mecze. Na 2. miejscu uplasował się Bartek Tomaszkiewicz, na 3. Oskar Pęśko, a 4. miejsce zajął Filip Owczarek.
W przyszłym roku na pewno chętnych do gry będzie więcej, ponieważ 12 uczniów z klas trzecich zakończyło innowację z tenisa ziemnego "Graj kolorowo-żyj tenisowo". Uczniowie raz w tygodniu uczyli się podstaw tenisa ziemnego według programu Tenis 10 i na pewno będą mogli swoje umiejętności wykorzystać w przyszłości w szkolnej rywalizacji. W szkole na Bratkowicach od września zaplanowana jest kolejna innowacja dla uczniów z klasy pierwszej, którzy będą mogli uczyć się podstaw gry.

Z. Łaziński


16.06.2016

Młodzi tenisiści zakończyli zajęcia

Młodzi tenisiści z klasy III a i z III b szkoły podstawowej zakończyli zajęcia z tenisa ziemnego realizowanego w ramach innowacji według programu "Tenis 10". Na zajęcia uczęszczała grupa 12. uczniów, która nauczyła się podstawowych uderzeń, które trzeba będzie dalej doskonalić, aby móc w przyszłości grać rekreacyjnie w tenisa ziemnego.
Na zakończenie zajęć młodzi tenisiści zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.


14.06.2016

W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona - Jana Pawła II. Tego dnia odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas VI przypomnieli słowa Papieża kierowane do nauczycieli, rodziców i dzieci w czasie pamiętnej homilii. Zwrócono uwagę na życzliwy stosunek Papieża do ludzi i przywołano papieski humor.
Z tej też okazji 7 czerwca 2016r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej
"Jan Paweł II - Patron Rodziny". Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu łowickiego. Młodzież zapoznała się nie tylko z życiorysem papieża, ale również z Listem Ojca Świętego do dzieci oraz homilią wygłoszoną w Łowiczu pamiętnego 14 czerwca 1999r.
I miejsce zajęła Marta Szczęsna - SP 7 Łowicz
II miejsce - Zuzanna Kowalik - Pijarska SP
Magdalena Królik - SP Jamno
III miejsce - Aleksandra Wielgomas - Pijarska SP
Wyróżnienie przyznano Filipowi Wojdzie - SP 2 i Adamowi Szczęsnemu - SP 7.
Gimnazjaliści natomiast mogli sprawdzić swoją wiedzę w III edycji międzyszkolnego konkursu "Jan Paweł II do młodzieży". Tym razem uczestnicy zapoznali się z jedną z największych pasji Jana Pawła II - teatrem. Uczniowie wykazali się wiedzą ze znajomości m.in. dramatów Karola Wojtyły: "Brat naszego Boga" i "Przed sklepem jubilera". Do konkursu zaproszone zostały wszystkie gimnazja z powiatu łowickiego.
Najlepiej przygotowani okazali się uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie. Zajęli oni wszystkie miejsca na podium. Zwyciężczynią konkursu została Karolina Muras, drugie miejsce zajęła Julia Kostrzewa, a trzecie ex aequo Michał Jabłoński z Gimnazjum w Błędowie i Agata Kaczmarczyk z Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Łowiczu.
Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy.

zobacz więcej zdjęć >>>


08.06.2016

Uczniowie z klas V i VI, którzy uczestniczyli w kółku historycznym, odwiedzili Muzeum Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pilaszkowie. Poznali historię tajnego nauczania i walkę nauczycieli z zaborcami, mogli się przekonać jak wyglądała szkoła sprzed ponad stu lat. Była to ciekawa lekcja historii.

zobacz więcej zdjęć >>>


02.06.2016

Turniej ekologiczny

W gimnazjum odbył się Turniej ekologiczny pt. "Zamknij w kadrze, opowiedz piórem, wyśpiewaj głosem". Jego celem było upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarki. Uczniowie klas gimnazjalnych rywalizowali ze sobą w następujących konkursach:

 • strój ekologiczny,
 • plakat o tematyce ekologicznej,
 • list Ziemi do jej mieszkańców z prośbą o pomoc,
 • piosenka ekologiczna,
 • ekozabawka ze skrawka,
 • turniej wiedzy, który dotyczył zagadnień związanych z ochroną środowiska.

Każdą z klas reprezentowała trzyosobowa drużyna, odpowiadająca na pytania konkursowe.
W turniej zaangażowały się wszystkie klasy, które wykazały się dużą pomysłowością, kreatywnością i wiedzą z dziedziny sozologii.
Na sali panowala przyjazna atmosfera, dominował duch walki i zdrowej rywalizacji. Najlepszą w turnieju okazała się klasa IIIb, drugie miejsce zajęła IIIa, a trzecie Ia. Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy i nagrody. Podczas turnieju wyłoniono także zwycięzców konkursu fotograficznego pt. "Osobliwości przyrodnicze". Nagrodzeni zostali uczniowie klasy Ia Kacper Pałatyński, Wiktoria Zwolińska, Wiktoria Szymajda i Aleksandra Brażuk.

zobacz więcej zdjęć >>>


01.06.2016

Niezwykły Dzień Dziecka w szkole na Bratkowicach


Z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Łowiczu odbyła się II edycja gry terenowej "Z historią miasta w tle", nad którą Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.
Polegała ona na niecodziennym zwiedzaniu miasta. Należało rozwiązać określone zadania związane z historią, kulturą, sztuką i folklorem Łowicza. W grze wzięło udział 16 drużyn. Każda z nich rozwiązywała zadania w danym obszarze, a odpowiedzi zapisywała na specjalnej karcie. Uczniowie musieli współpracować, działać zespołowo, dobrze odczytywać mapę. Swoją pracę dokumentowali na specjalnie utworzonej stronie facebook - "Gra terenowa z historią miasta w tle" (https://www.facebook.com/Gra-terenowa-z-histori%C4%85-miasta-w-tle-1180438218654821/).
Dzięki zabawie młodzież miała okazję lepiej poznać swoje miasto, dokładniej przyjrzeć się jego zabytkom, odkryć Łowicz na nowo. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Drużyny z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy rozwiązywały wszystkie zagadki.
Zwyciężyła klasa V a. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z klasy VI b i IV a.
Na zakończenie każdy zespół musiał ułożyć hasła promujące nasze miasto. Oto kilka z nich: "Przyjeżdżajcie do Łowicza, to miasto zachwyca", "Kolorowe wianki / piękne łowiczanki / haftów co nie miara / taka jest księżacka wiara!", "Raz Łowicz zwiedzacie i już go kochacie!", "Księżackie miasto, księżacki ród, Łowicz - po prostu cud!", "Nie ma Polaka bardziej wytwornego, nad Księżaka w pasy wystrojonego!", "Łowicz - tu się żyje kolorowo!".
Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom, ludziom dobrego serca za okazaną pomoc przy organizacji gry. Szczególne podziękowania kierujemy do:

 • Burmistrza Miasta Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego, który objął imprezę swoim honorowym patronatem,
 • Łowickiego Ośrodka Kultury,
 • Urzędu Miasta Łowicza,
 • Pizzerii "Novum",
 • Pizzerii "Łowicka".

zobacz więcej zdjęć >>>

23-25.05.2016

WYCIECZKA OSTRÓDA - ELBLĄG

Uczniowie klas IV, V wzięli udział w trzydniowej wycieczce na Mazury. Program wycieczki był bardzo napięty: aquapark w Ostródzie, dyskoteka, pływanie łódką, żegluga kanałem elbląskim, zwiedzanie Elbląga, ognisko, kąpiele w jeziorze (dla odważnych), mecz w siatkówkę, konkursy: na największą ilość ubrań na sobie (dla chłopców) oraz na najdłuższy sznur zrobiony z obuwia (dla dziewcząt). Ośrodek Wypoczynkowy "BAJKA" przywitał nas piękną pogodą, dobrymi warunkami lokalowymi (pokoje, sala telewizyjna, sala dyskotekowa z bilardem i stołem do ping - ponga, stołówką - przepyszne jedzenie) i miłą obsługą. Dlatego, w ostatnim dniu, nikt nie chciał wracać do domu, ale… jak to bywa na wycieczkach: ostatni punkt - wizyta w Mc'Donaldzie.

zobacz więcej zdjęć >>>


18.05.2016

Puchar Dyrektora OSiR dla dziewcząt z Siódemki

W minioną środę, odbył się Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora OSiR w Łowiczu - Zbigniewa Kuczyńskiego. Organizatorami zawodów byli UMKS Księżak Łowicz oraz OSiR Łowicz. W rozgrywkach wzięły udział po cztery zespoły dziewcząt i chłopców z roczników 2005 i młodszych, które rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się drużyna z łowickiej Siódemki (nauczyciel w-f Zbigniew Łaziński). Drugie miejsce wywalczyła ekipa z Jedynki (nauczycielka w-f Iwona Górska), zaś trzecie przypadło Szkole Podstawowej nr 4 (nauczycielka w-f Beata Kucińska).
Zwycięzcami wśród chłopców okazała się drużyna z Dwójki (nauczyciel w-f Przemysław Plichta). Na drugim miejscu uplasowała się Czwórka (nauczycielka w-f Beata Kucińska), zaś trzecie miejsce wywalczyła ekipa z Jedynki (nauczyciel w-f Robert Graczyk).

zobacz więcej zdjęć >>>


17.05.2016

Gimnazjum nr 4 wśród chłopców
to tegoroczni zwycięzcy powiatowej gimnazjady szkolnej w piłce nożnej

Na Orliku przy ul. Bolimowskiej odbyły się zmagania sportowe o tytuł mistrzów powiatu i awans do zawodów rejonowych. Walczyło sześć szkół gimnazjalnych. Najlepszą turniejową ekipą okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 4 w Łowiczu. Podopieczni Dawida Ługowskiego zakończyli zawody z kompletem zwycięstw, w finale pokonując zawodników łowickiej "Dwójki" 3:0. Trzecią lokatę wywalczyli chłopcy z Domaniewic, którzy pokonali po rzutach karnych gimnazjalistów z Łaguszewa.


13.05.2016

W piątek odbyła się prezentacja projektu "Trzymaj formę". Celem tego ogólnopolskiego programu edukacyjnego jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez właściwe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. Uczniowie klasy Ia gimnazjum zorganizowali "Dzień zdrowia". Podczas długiej przerwy na boisku szkolnym odbywały się rozgrywki sportowe (rzut piłką nożną do bramki). Zwycięzcy otrzymywali owoce, ciasteczka owsiane i szpinakowe. Uczniowie klasy Ia wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia. Przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą zasad żywienia. Zorganizowali degustację zdrowej żywności, były to smaczne sałatki owocowe i warzywne. Cele projektu zostały w pełni osiągnięte.

zobacz więcej zdjęć >>>


04.05.2016

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Udział w nim wzięło całe grono pedagogiczne oraz uczniowie. Dzień ten jest wspaniałą okazją by przybliżyć uczniom fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniowie klasy Va przedstawili krótką część artystyczną. Młodzi aktorzy, przebrani w ciekawe stroje z epoki - wcielili się w historyczne postacie, przybliżając nam znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Na scenie nie zabrakło również współczesnych prezenterów telewizji polskiej. Uczniowie wraz z opiekunami zadbali o odpowiednią scenografię, wyeksponowano symbole narodowe Polski. Występ budził uczucia patriotyczne, w ciekawy sposób przedstawiał wydarzenia historyczne i teraźniejszość.
Uroczystość przygotowali: Marzena Polak i Tomasz Wojciechowski.

zobacz więcej zdjęć >>>


Strona główna | Ogłoszenia i komunikaty | Z życia szkoły | Galeria | Organizacja pracy szkoły | Szkoła | Biblioteka | Świetlica | Sport | Uczniowie | Kadra | Tytuły i certyfikaty | E-dziennik | Dokumenty | Ciekawe strony WWW | Wskazówki dla rodziców | Archiwum | Mapa witryny


Podmenu:

Darmowy licznik odwiedzin

Powrót do treści | Wróć do menu głównego